Villanova Evleri

Ana Sayfa Emlak Gündemi İnşaat Sektörüne Yönelik 6 Kritik Düzenleme Geliyor

İnşaat Sektörüne Yönelik 6 Kritik Düzenleme Geliyor

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın düzenlediği programa katılan Lütfi Elvan inşaat sektörüne yönelik 6 kritik düzenleme üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu düzenlemelerden en önemlisi ise inşaat ruhsatlarının tek imzayla verilebilecek olması.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 10:30
İnşaat Sektörüne Yönelik 6 Kritik Düzenleme Geliyor

Hükümet, Türkiye ekonomisinin itici gücü ve yaklaşık 2.2 milyon kişiye istihdam eden inşaat sektörünü desteklemek adına yenilikler üretmeye devam ediyor. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın konuğuydu. Bakan Elvan, inşaat sektörüne ilişkin kritik altı düzenlemenin yapılacağını açıkladı. 

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Elvan'ın yaptığı açıklamada, inşaat izin süreçlerinin kısalacağı bilgisi yer alırken, ruhsatlarında tek imzayla verilebileceği açıklandı. Açıklamada, inşaat malzeme standartlarının güncelleneceğini ve yenilikçi uygulama ve malzemeler ile teşvik edileceği de söyledi. 

Kentsel dönüşüm yerli imalat sanayi için yenilikçi ürün üretilmesi yönünde değerlendirilecek. Elvan, sektörün son 15 yılda ortaya koyduğu büyüme performansına da dikkat çekti. 

İşte, Bakan Elvan'ın açıklaması; "İnşaat izin süreçlerini kısaltacak ve inşaat ruhsatlarını tek imzayla vereceğiz. Yenilikçi uygulama ve malzemelerin kullanılmasını teşvik edeceğiz. İnşaat sanayisinde yerli girdi kullanımını, yenilikçi şartname ve sözleşmeler yoluyla artıracağız. Yapım kalitesinin denetlenmesini sağlayacağız. Kentsel dönüşümü, yerli imalat sanayi için yenilikçi ürünlerin üretilmesi yönünde değerlendireceğiz" diye konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Coldwell Banker Türkiye'de 3 Yılda 130 Ofis Açtı

Coldwell Banker Türkiye'de 3 Yılda 130 Ofis Açtı

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık